Tekinoğlu Parke
Geri

TEKNİK BİLGİLER

TEKİNOGLU LAMİNAT PARKE

         Laminat parke;   şık görünüme sahip olması,sınırsız renk ve modellerinin olması, kolay montaj avantajı ve uygun fiyat seçenekleri ile günümüzde en çok tercih edilen parke türü olmuştur Tekinogluparke.com  da dünyanın en kaliteli ürünlerinden oluşan ; Floorpan, Krono Original, Kaındl, Egger, Kronoswiss, Çamsan, Varıo, Moonlock, markalarını bulabilirsiniz…

NEDEN LAMİNAT PARKE SEÇMELİYİZ?

       -Ağaç çeşitlerinin giderek azalması,
       -Ahşap malzemenin üç boyutlu çalışma özelliği,
       -Ahşap malzemenin bakım zorluğu,
       -Ahşap malzemede giderek artan maliyet faktörü tüm tüketicilerin ahşap kökenli türev malzemelere yönelmesine ve uzun vadede bu malzemelerin beğenilmesine yol açmıştır.

 

LAMİNAT PARKENİN TEMEL YAPISI

Overlay (Kaplama) :   Selülozik esaslı içinde alüminyum oksit parçaları konulmuş film tabakadır. Alüminyum oksit parçaları aşınma,çizilme, ısıya karşı mukavemeti sağlayan temel unsur olup laminat parkeyi benzer türevlerden ayıran en önemli özelliktir.

 

      Desen (Dekor) kağıdı :  Sonsuz renk ve desende özellikle kaliteli odun ham maddesinden üretilebilen ileri teknoloji ile print edilen kağıt film tabakasıdır.

      HDF :   Yüksek yoğunlukta kanserojen madde içermeyen (E1) ve suya dayanıklı lif levha. ISO ve DIN normlarına göre kanserojen madde ihtiva etmemelidir.

      Balans kağıdı :  Stabilizasyonu sağlayan selülozik kağıt film tabaka. Montaji temizliği ve bakımı son derece kolay olan laminat parkeler renk ve doku çeşitliliği bakımından da her tür zevk ve tasarıma uygundur.Darbelere, sıvı temizlik maddelerine, aşınmaya, çizilmeye, güneş ısınlarına ve sigara ateşine tam bir dayanıklılık gösteren laminat yer döşemeleri evlerin haricinde trafiği yoğun olan banka otel alışveriş merkezleri ve tüm işyerleri için son derece uygundur.

 

LAMİNAT PARKENİN AVANTAJLARI

 • Üzerinde ayakkabı ile yürünebilir.
 • Çizilmez, ezilmez ev ve büro mobilyalarına karşı dayanıklıdır.
 • Darbelere dayanıklıdır.         
 • Leke tutmaz.       
 • Rengi solmaz,güneş ışığından etkilenmez.         
 • Anti-statiktir         
 • Anti alerjiktir.         
 • Evde kullanılan kimyasallara karşı dayanıklıdır.         
 • Kolay temizlenir.         
 • Sigara,puro ateşinden etkilenmez.         
 • Yerden ısıtmalı sistemlerde güvenle kullanılabilir.         
 • Yüzer sistem bir döşeme malzemesidir.         
 •  Kolay monte edilir, aynı anda kullnıma hazırdır.        
 •  Bakımı çok kolaydır,elektrik süpürgesiyle süpürülüp, nemli bezle silinir.       
 •  Sistre cila gerektirmez.

 

LAMİNAT PARKE TEMİZLİĞİ

  Laminat parke yüzeyini kirlerden temizlemeden önce yapmanız gereken; laminat parke yüzeyindeki hacimce büyük tozların veya sert pisliklerin elektrikli süpürgeyle veya el süpürgesiyle laminat parke yüzeyine zarar vermeden temizlenmesidir.

          Daha sonra laminat parke temizliğinde yüzeye kesinlikle çamaşır suyu ve benzeri ürünler kullanmayınız. Hafif nemli bir bez ile yüzeye zarar verilemden silinir ve silme işleminin hemen sonrasında kuru bir bezle laminat parke yüzeyi nemli kalmayacak şekilde silinir.Laminat parkenizi nemli bırakmamaya çok özen gösteriniz. Bunun haricinde laminat parke için özel temizlik losyonu satın almışsanız, üzerinde yazan talimatlara harfiyen uyarak temizlik işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 LAMİNAT PARKEDE RENK SEÇİMİ

           Laminat parke seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biride dekorasyonunuzla olan uyumudur.Bunun için yapmanız gereken size müşteri temsilcimizle iletişime geçerek dekorunuza Örn:Duvar boyanıza, duvar kağıdına mobilyanıza, ve zevkinize uyumlu rengi seçeriz. Tekinogluparke.com

DERZLİ PARKE NEDİR

Derzli Parke Nedir?

Derzli parke; parkelerin birleşim alanlarında V şeklinde boşluk kalarak birleştirilen parke modelidir. Parkelerde oluşan boşluk görüntüsü derin bir boşluk olmamakla birlikte sadece görüntü bakımından boşluk görünümünü verir. Parkeler kalınlığı ve aşınma sınıfıyla laminantın dayanıklılığını belirtir. Derzli parke modelleri tercih edilirken en önemli husus evdeki eşyalardır. Eşyalar parkeye zarar verebilir.

Bu yüzden genellikle koltuk ve diğer mobilyalar sürümek yerine parke ile fazla temas etmeden taşıyıp yerleştirmek daha avantajlı olacaktır. Parke plakalarının zarar görmemesi demek, evinizdeki parkeleri uzun süre kullanmanız anlamına gelir. Bu yüzden ev içerisinde parkeler büyük önem taşır. Buna yönelik, parkelerinizi özenli bir şekilde kullanmanız parkenin zarar görmemesi için oldukça önemlidir.

Derzli Parke ve Derzsiz Parke Arasındaki Farklar

Derzli parkeler de derzsiz parkeler gibi temizlenir fakat derzli parke tercih etmek yaşadığınız alana geniş bir görünüm kazandırır. Seramiklerde derz işlemi ile plakların boşluğu doldurulurken, derzli parke modellerinde uygulama bittikten sonra derz doldurma işlemi uygulanmaz.

Derzli laminat parkelerin plakaları çoğu zaman derzsiz parke plakaları gibi tam birleşme sağlayarak kusursuz bir görünümü sağlar.

Derzli Laminat Parke Kullanışlı Mı?

Son yıllarda oldukça gösterişli ve popüler olan derzli parke modelleri evinize uygun farklı renkleri ile eşsiz bir görünüm sunar. Derzli laminat parkeleri kullanırken oldukça dikkat etmek gereklidir. Evin içerisine ferah bir görünüm sunan derzli parkeler, kalın olması, antibakteriyel plaklara sahip olması, aşınma sınıfının yüksek olması sebebiyle oldukça kullanışlı olan ve sık tercih edilen parke modelidir.

Boşluklar arasında toz ve kir bırakmadığı için plakların antibakteriyel özelliğe sahip olması oldukça büyük bir avantajı beraberinde getirir. Laminat parkelerin garantili modeller olmasına dikkat ederek kullanım ömrünün yüksek olmasını sağlamanız mümkündür. İyice araştırıp evinize uygun bir derzli parke modelini evinizin görünümünü zenginleştirmek için tercih edebilirsiniz. Derzli laminat parke fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Derzli Parke Araları Nasıl Temizlenir?

Derzli parke modelleri temizlenirken derzsiz parkelerden pek bir farkı olmadan doğrudan temizlik sağlanabilir. Parke veya yüzey temizleyicilerinin leke bırakmamasına özen göstererek tercih ettiğiniz bir parke temizleyici ile vileda yardımıyla derzli parkeler temizlenir. Böylelikle kullandığınız bir bez veya vileda yardımıyla parke aralarında toz kalmamış olur. Kimyasallardan ne kadar uzak kalınırsa parkelerin temizliği ve ömrü o kadar uzun olur.

Parkeler modellerine göre farklı şekilde temizlenmez. Doğal içeriklerle doğru bir temizlik sağlandığında tüm parkeler temiz kalacak ve böylelikle insan sağlığı tehdit altında kalmayacaktır. Parkelerin kullanım alanları farklı olduğu için bazen daha sık parke temizliği yapılırken bazen daha az parke temizliği yapılır. Parkelere özen göstererek temizlemeli ve her türlü tehlikenin önüne geçerek sağlığınızı tehdit eden mikropları parkelerden uzaklaştırabilirsiniz.

Parke Modelleri Nelerdir?

Parke modelleri çeşitli sentetik ürünlerden oluşturularak evlerin ve birçok yerin zemin görünümünü iyileştirmek için çeşitlendirilir. Masif parke, Laminat parke, Lamine parke gibi modellerin olması farklı çeşitliliği sağlamaktadır. Kişinin tercihine uygun farklı özelliklere sahip olan parkeler birçok yerin zemininde ortamın ferahlığını sağlamak amacıyla kullanılır. Lamine parke ahşap tabakalardan kalın yapıda tasarlanır.

Parkede orta katman ağaçtan yapılarak, alt katmanı su geçirmez tabakadan yapılarak dayanıklılığı arttırır. Evinizin görünümü güzelleştirmek ve çeşitli özelliklere sahip parkeler için farklı malzemeler kullanılır. Ahşap parke modellerinde dayanıklılık son derece önemlidir. Parkeler arasında en çok tercih edilen model lamine parkelerdir. Dayanıklılığının yanı sıra doğal bir görünümü de sunmaktadır.

Parke Neden Tercih Ediliyor?

Evlerin zemini seramik kalmaması için her türlü iklimden korunmak, mikroplar ve kirlerden korunmak, ortam içerisindeki ısıyı hapsetmek için parkeler sıklıkla tercih edilen nedenler arasındadır. Evin olmazsa olmazı parkeler olduğu için her eve uygun bir zeminin olması şarttır.

Sadece evlerde değil iş yeri ve ofis alanlarında da kurumsal yerlerde ve her mekan içinde zemin oldukça önemlidir. Lamine parke ve derzli parke kullanıldığı alanın yüzeyini genişletmek ve ortamı daha geniş göstermek amacıyla tüm mekanlarda kullanıma uygundur. Bu sayede daha ferah ve geniş bir ortam sağlanmış olur.

Derzli Parke Fiyatları Nelerdir?

Derzli parke fiyatları, derzli parkelerin modellerine göre, metrekaresine göre fiyat aralığı değişiklik gösterir. Bu sebeple net bir fiyat söylemek doğru olmayacaktır. Doğal derzli parkelerin kullanımı diğer parkelere göre daha kullanışlı ve sağlıklı olacağı için fiyat farkları ortaya çıkabilir. Birçok avantajlı yanını düşünecek olursak parkelerini fiyatlarının çok yüksek satış fiyatları ile sunulmadığını görebiliriz.

Siz de derzli parke satın almak istiyorsanız firma ile iletişime geçebilirsiniz. Size en uygun ve uygun bütçeli derzli parkeyi seçebilirsiniz. Derzli parke firmalarının yaptığı kampanyaları takip ederek de daha uygun fiyata derzli parke satın alabilirsiniz. Her bütçeye uygun derzli parke modelleri mevcuttur. Hem bütçenizi koruyun hem de evinizi güzelleştirin.

Derzli Parke Neden Tercih Edilir?

Derzli parkelerin temizliği son derece kolaydır. Birçok müşteri derzli parkenin boşluk görüntüsü sebebi ile temizlenmeyeceğini düşünse de bu boşluklar bir bez ile rahatlıkla temizlenebilir. Kir tutmaz. Derzli parkeler ev ortamını daha refah ve daha geniş gösterdiği için kullanıcı tarafından daha fazla tercih edilir. Derzli parkelerin açık renklerden oluşan modelleri evlerin daha aydınlık gösterilmesine yardımcı olur. Derzler parkelerin koyu renk modelleri ise eşyalar ile uyum sağlaması ve çok büyük bir alanı daha küçük göstermek için tercih edilir.

Koyu renk derzli parkeler alanı küçük gösterirken eşyalar ile birlikte daha sıcak bir ortamın oluşmasını sağlar. Bazı evler güneş ışığını daha fazla alır ve kullanıcılar bu durumdan hoşlanmayabilir. Odanın fazla ışık almasını koyu renk derzli parke ile azaltılabilir. Bu sebeple koyu renk derzli parke tercih edilen parkeler arasında yerini alıyor. Sık tercih edilen derzli parkeler açık renk ve zemin döşeme için kullanılan derzli parkelerdir.

Derzli Lamine Parke Önemi

Derzli parkeler arasında en dayanıklı özelliği sahip olan parkedir. Bu parkeyi diğer derzli parkelerden ayıran en büyük özellik çok fazla ağaç kullanılmamasıdır. Bu sayede doğa dostu bir parkedir. Uzun görüntüsü ile evleri daha geniş gösterir. Pek çok koyu renk ve açık renk seçeneği bulunur. Derzli lamine parkenin temizliği oldukça kolaydır.

Nemli ortamlara karşı oldukça dayanıklıdır. Diğer parke çeşitleri gibi nemli ortamlarda bozulmaz. Derzli lamine parkenin kurulumu ve montajı kolaydır. Vakit kaybetmeden kurumu yapılır ve teslim edilir. Bu derzli parke çeşidine cila atmak gerekmez. Kendinden cilalı olan bu derzli parke çeşidi bu sebebi ile müşterileri tarafından oldukça sevilir ve tercih edilir.

Derzli Parke Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Derzli parke evinizin tamamlayıcı bir unsurudur. Eşyalarınız ile uyum sağlaması oldukça önemlidir. Derzli parke seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk unsur rengidir. Dar bir odanız var ve güneş ışığı almıyorsa bu odaya koyu renk derzli parke tercih etmeniz büyük bir hata olacaktır.

Oda boşken hoş görünen koyu renk derzli parke eşyalar ve karanlık atmosfer ile birlikte odayı daha da dar ve karanlık bir hale getirir. Bu durumun yaşanması ile de kişiler o odayı kullanmak istemez. Aynı şekilde çok geniş ve çok ışık alan bir odanız varsa açık renk parkelerde ışıkların daha da yayılmasına ve odanın olduğundan daha da geniş görülmesine sebep olur. Bu sebeple dar odalarda açık renk büyük odalarda koyu renk kullanabilirsiniz.

Alanlara Göre Parke Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Derzli parkelerde bütçenize uygun parkeyi bulmaya dikkat edin. Metrekaresi size ilk başlarda uygun gelse de odalarınız büyükse daha fazla masraf söz konusudur. Nemli bir ortamda yaşıyorsanız derzli parkenizin neme dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz.

Temizliği kolay olan parkeleri tercih etmekte hem size zaman kazandıracaktır. Hem de kolaylık sağlayacaktır. Derzli parkelerin cilasının olması da ortama hoş bir hava katacaktır. Bunu da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Derzli parke mi derzsiz parke mi konusun da kararsız kaldıysanız bizlere ulaşıp detaylı bigilendirme alabilirsiniz.